OLEJ SŁONECZNIKOWY
do żywności             WŁAŚCIWOŚCI

Olej słonecznikowy jest najbogatszy w wielonienasycony kwas linolowy z rodziny Omega 6, który stanowi aż 68% zawartych w nim kwasów tłuszczowych. Kolejne 18% to kwas oleinowy z grupy kwasów jednonienasyconych. Cechuje go również znaczna zawartość witaminy E, beta-karotenu oraz lecytyny, karotenu. wspólne zestawienie zawartych w nim naturalnych kwasów tłuszczowych, kwasu palmitynowego, kwasu stearynowego, oraz kwasu oleinowego i linolowego, pozwala na zapewnienie m.in. sercu lepszą wydolność, wzmocnienie układu odpornościowego organizmu, zwiększeniu zasobów energii, łagodzenie stanów zapalnych układu oddechowego i astmy, polepszeniu wyglądu skóry oraz zabezpieczeniu przed różnorodnymi stanami zapalnymi. Poprawia jakość męskiego nasienia oraz przedłuża żywotność plemników.
Olej słonecznikowy również pomoże Ci pozbyć się toksyn z organizmu, zredukuje ból głowy, a zażywany przez dłuższy czas zlikwiduje problem skurczów łydek.


KOSMETYKA

Olej słonecznikowy bardzo dobrze spisuje się w celach pielęgnacyjnych, ma on bowiem właściwości:
* przeciwzapalne - szczególnie ważne w przypadku zmian trądzikowych,
* nawilżające,
* ochronne - przed czynnikami zewnętrznymi, w tym promieniami słonecznymi,
* przeciwrodnikowe - to doskonały antyoksydant, który zapobiegnie zbyt szybkiemu starzeniu się tkanki,
* odżywcze - jest bogaty w witaminy, w tym E, zwaną witamina młodości, a także inne substancje pożyteczne dla naszej skóry, np. lecytynę, która doskonale ją nawilży,
* normalizujące pracę gruczołów łojowych,
Olej słonecznikowy nie zatyka też porów i bardzo dobrze się wchłania.

Dzięki zawartości lecytyny również cudownie nawilży on włosy, a witamina E doda kosmykom niesamowitego blasku. Jako że nie obciąża on włosów, nasza czupryna po jego użyciu pozostanie puszysta i pełna życia.


ZDROWIE

Ssanie oleju słonecznikowego to rodzaj terapii zdrowotnej. Polega na wykorzystaniu przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych właściwości słonecznika, poprzez płukanie jamy ustnej. Do tego celu wykorzystuje się nierafinowany olej z nasion słonecznika i stosuje codziennie, przez ok. 10minut. Należy łyżeczkę oleju ssać, przecedzać między zębami i wykorzystywać do płukania do momentu, aż stanie się on niemal biały. Po tym procesie trzeba go wypluć, gdyż zawierać będzie duże ilości zanieczyszczeń. Ssanie oleju słonecznikowego zapobiega nie tylko chorobom jamy ustnej, w szczególności dziąseł i zębów, ale także wielu innym dolegliwościom, mającym swoje podłoże w infekcjach bakteryjnych. Zapewnia to błona śluzowa w jamie ustnej, przez którą następuje odtruwanie i oczyszczanie organizmu.
Stosując tę metodę poddawane są jednocześnie komórki, włókna kolagenowe oraz organy wewnętrzne. Proces ten zapobiega niszczeniu naturalnej mikroflory, powodującego niszczenie organizmu. Ssanie oleju pozwala na przywrócenie naturalnej równowagi biologicznej. Dzięki tej metodzie możliwe jest jednoczesne leczenie pojedynczych komórek, węzłów chłonnych i tkanek bardziej złożonych oraz narządów wewnętrznych. Dzieje się tak dlatego, że korzystna mikroflora w organizmie nie jest eliminowana, a szkodliwe bakterie i pasożyty tak.


DAWKOWANIE

Dzienna dawka osoby dorosłej w kwasy tłuszczowe omega-6 wynosi 4g = 2 łyżeczki oleju słonecznikowego tłoczonego na zimno dziennie.


PRZECHOWYWANIE

Optymalna temperatura przechowywania to ok. 5-10ºC


TERMIN PRZYDATNOŚCI

6 miesięcy od daty produkcji.